زمانی که صحبت از Made in Italy به میان می آید ذهن ناخودآگاه به سمت پیشرفته ترین تکنولوژی های علمی ، زیبایی های هنری و سنتی پرواز می کند ، بنابراین به طور خیلی واضح و ساده جواب این سوال در سه مطلب کلیدی بیان شده تعریف می شود . Made in Italy مترادف است با مخلوطی از تکنولوژی پیشرفته ، تکنیک های هنری آمیخته شده با متد های فرهنگی وسنتی آنتیک ومدرن، این خصوصیات و صفات محصولات ایتالیایی است که باعث تمایز و درخشندگی آن در تمام زمینه ها در رتبه های اول جهانی بوده ،هست وخواهد بود . امروزه اکثر رنگ ها و پوشش های ساختمانی از مواد شیمیایی مضر برای سلامتی انسان تشکیل شده اند که باعث سر درد ،آسم ، آلرژی و… می شود . در سال های اخیر مشکلات زیست محیطی باعث تغییر نگرش در استفاده از محصولاتی که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنیم , شده است .
این درک جدید باعث افزایش تقاضا در استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست شده است . شرکت ایدآ کالر مفتخر است برای اولین بار و بصورت انحصاری در زمینه کفپوش هاو پوشش های دکوراتیو که دوستدار محیط زیست هستند ، فعالیت نماید و با معرفی سه شرکت مهم bericalce .pavaresine .pavan به جامعه معماری وطراحی ، اقدام به عرضه وآموزش این محصولات نماید .

Bericalce

شرکت BeriCalce از سال 1924 میلادی در زمینه محصولات دکوراتیو بر پایه آهک توسط خاندان De toni در حال تولید این محصول منحصر بفرد و صد در صد طبیعی است که باعث تنفس دیوار ها ودر نهایت از بین رفتن باکتری ها می شود .
این محصول در طی سه مرحله روی سطح انواع افکت سنگ مانند سنگ مرمر ،تراورتن و…. را ایجاد میکند .مرحله اول اجرای یه لایه پرایمر روی سطح کار است که باعث میشود شما بتوانید روی هر متریالی این افکت را ایجاد نمایید .
2 مرحله رزین را با ماله وابزارهای مخصوص روی سطح کار ایجاد مینمایید ودر نهایت با نوعی واکس آن را پولیش میکنید و پس از خشک شدن به شما جلوه سنگ طبیعی را میدهد .خاطر نشان میکنیم که این رزین کاملا طبیعی بوده وهیچ نوع ماده شیمیایی ندارد.
دیوارهای دکوراتیو دارای انواع سمپل می باشند که شما می توانید با مراجعه به بخش لیست محصولات آن ها را مشاهده کنید .این سمپل ها دارای انواع طیف رنگی و انواع بافت می باشند که با توجه به سلیقه هنری استفاده کنندگان قابلیت ایجاد تغییرات را دارند .

Pavaresine

شرکت pavaresine ، بیش از 30 سال تجربه و تحقیق و مطالعه وهمکاری با دانشگاه هایی از قبیل دانشگاه پادوا – دانشگاه ونیز ، با توجه به حساسیت محیط زیست نسبت به حلال ها و مواد شیمیایی مضر ، اقدام به تولید Resin _ Bio کرده است و شاخه ای به نام Pava Resin به توایدات خود در زمینه کفپوش های دکوراتیو اضافه نموده است که توانایی اجرای سطحی یکپارچه و بدون درز را می دهد.
این کفپوش ها از نوع اپوکسی هستند و طریقه اجرای انها به این صورت است که محل مورد نظر را تعیین میکنیم واپوکسی را روی سطح میریزیم اگر از نوع خود تراز باشند که تراز میشوند اگر نه که میتوانیم با استفاده از غلطک آن را تراز کنیم .
کفپوش های دکوراتیو هم دارای سمپل های مختلفی هستند که میتوانید در قسمت محصولات انها را مشاهده نمایید . این سمپل ها دارای انواع طیف رنگی و انواع بافت می باشند که با توجه به سلیقه هنری استفاده کنندگان قابلیت ایجاد تغییرات را دارند.

Pavan
به جرات می توان گفت شرکت پاوان با قدمت بیش از 150 سال و تنوع بیش از 1500مدل محصول مختلف در تمامی زمینه های ساختمان علی الخصوص نازک کاری در دنیا به عنوان بهترین و با کیفیت ترین شرکت شناخته شده است. ماله ها وکاردک های استنلس استیل (INOX) این شرکت این اجازه را به هنرمندان میدهد که بتوانند بوسیله یک تکنیک قدیمی و آنتیک ایتالیایی سطوحی مرمری ایجاد نمایند که بدون انها مسلما به کیفیت مطلوب نخواهیم رسید. از مشخصات این کاردک ها میتوان زاویه دار بودن دسته و انحنا داشتن و لبه آهنی تیغه وهمچنین به واسطه طراحی و جنس آن چسبندگی بالا در دست هنگام کار کردن نام برد که باعث می شود به طور کامل بتوانیم آن را کنترل کنیم .
لیست ابزارها را میتوانین در قسمت محصولات مشاهده نمایید .